Pedagog, psychoterapeuta, dyplomowany mediator rodzinny

Ukończył 2,5-letnie podyplomowe szkolenie w Krakowskiej Fundacji Psychoterapii im. Prof. Marii Orwid – Podejście Systemowe w Terapii Rodzin. Szkolenia z mediacji odbył w Polskim Centrum Mediacji oraz Centrum Mediacji Partners Polska. Aktualnie w trakcie 4-letniej podyplomowej Szkoły Psychoterapii we Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii przygotowującej do Certyfikatu Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Sekcji Naukowej Psychoterapii. Uczestnik licznych szkoleń z zakresu psychoterapii oraz konferencji naukowych.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym w Kielcach, Świętokrzyskim Centrum Profilaktyki i Edukacji, Stowarzyszeniu dla Rodzin, Specjalistycznej Poradni OPTA, Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych nr 5, nr 17 oraz nr 23 w Warszawie.
W Ośrodku Mapa Zmian prowadzi integracyjną psychoterapię indywidualną dorosłych i młodzieży, terapię rodzin, par oraz terapię więzi w relacji rodzic – dziecko. Prowadzi także mediacje rodzinne oraz konsultacje dla rodziców, opiekunów i wychowawców. Posiada uprawnienia do realizowania programu profilaktycznego „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Wspiera m.in. osoby, które doświadczają trudności emocjonalnych, kryzysów, pragną poprawić umiejętności komunikacyjne z najbliższymi osobami i popracować nad polepszeniem relacji interpersonalnych, szukają pomocy w akceptacji siebie, swojej orientacji seksualnej. 
W pracy najważniejsza jest dla niego nieoceniająca atmosfera otwartości, sprzyjająca nawiązaniu relacji terapeutycznej, która jest jednym z najważniejszych czynników leczących w psychoterapii.

 

Zadzwon