Ania Kamińska, logopeda

Logopeda, pedagog, terapeuta i diagnosta

Ukończyła studia z zakresu Logopedii i Pragmatyki Komunikacyjnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej, a także studia pedagogiczne na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka Wydziału Resocjalizacji w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Słuchaczka licznych kursów i szkoleń branżowych z zakresu postępowania z pacjentami z zaburzeniami mowy różnego typu i pochodzenia.

Od ponad 11 lat pracuje jako logopeda z dziećmi i młodzieżą. Z sukcesem zajmuje się korekcją wad wymowy i zaburzeniami mowy występującymi w chorobach dzieci (niedosłuch, autyzm, dystrofia itp.).

Ma doświadczenie w pracy neurologopedycznej w Ośrodku Rehabilitacji w Konstancinie. Współpracuje z pacjentami w różnym wieku, zmagającymi się z ciężkimi chorobami neurologicznymi i uszkodzeniami mózgu.

Stosuje holistyczne podejście do pacjenta. W procesie terapii koncentruje się nie tylko na pomocy w obszarach mowy. Obserwuje funkcjonowanie pacjenta w szerszym aspekcie i kieruje do współpracy z innymi specjalistami.

W ramach wolontariatu współpracuje ze studiem nagrań, gdzie uczestniczy w procesie dubingowania filmów i programów o treściach edukacyjnych i wychowawczych.

Autorka programu „Retoryka dla wszystkich”, którego celem jest poprawa dykcji i jakości wypowiadania się oraz wystąpień publicznych.

 

Zadzwon